Jaké služby poskytujeme

Díky našim zkušenotem chápeme návaznosti a souvislosti, které je třeba vzít v potaz při spuštění jakéhokoli byznysu, ať už korporátního nebo retailového. Našim klientům vždy pomáháme najít takové řešení, které je právně bezpečné, podpoří byznys a negativně nezasáhne nebo neohrozí interní procesy. 


Příprava různých typů smluv

Připravíme pro vás pojistné smlouvy, zajistné smlouvy, smlouvy s obchodní sítí a další typy smluv, které se využívají v pojišťovnictví. 

Vyjednávání

Právník je důležitý člen vyjednávacího týmu, proto se rádi účastníme obchodního vyjednávání a pomáháme dosáhnout win-win řešení. 

Distribuční modely

Pomáháme najít řešení, jak nejlépe distribuovat pojištění tak, aby distribuční model byl v souladu s právem, ale zároveň byl obchodně funkční a přinesl výsledky. 

Podpora při kontrole ČNB

Rádi Vám pomůžeme při kontrole ze strany České národní banky. .  

Rozvoj na další trhy

Podpoříme váš pojišťovací byznys při vstupu na další trhy - jako je třeba Slovensko, Rakousko, Maďarsko, Rumunsko či Bulharsko. 

Tailor made business řešení

Umíme vám poradit s designem a přípravou B2B i B2B2C spolupráce včetně návaznosti na související interní procesy.

Projektový management

Víme, že změny právních předpisů často vyžadují i změny v procesech, proto kromě právní analýzy, případně i IT analýzy vám zajistíme i projektový management. 

Školení na míru

Rádi vám uděláme školení pro vedoucí pracovníky, obchodní síť i zaměstance, na to na jakékoli téma, které se týká pojištění, zajištění či  distribuce. 

Naše aktuální téma:

implementace IDD a zákona o distribuci pojištění a zajištění

Implementace IDD neboli Insurance Distribution Directive hýbe českým pojistným trhem již několik měsíců, o prázdninách jsme se konečně dočkali nového zákona č. 170/2018 Sb., o distribuci pojištění a zajištění.

Připravili jsme seriál, kde se dozvíte o všem, co nový zákon přináší a jaké má dopady na činnost celého pojistného trhu.
Pro vstup na blog, klikněte sem

Co od nás můžete očekávat?

Známe své silné i slabé stránky, abychom svým klientům poskytli ty nejlepší služby, pouštíme se pouze do toho, co umíme. To, v čem nejsme silní, rádi přenecháme někomu jinému. 

Co od nás tedy můžete očekávat?

  • specializujeme se výhradně na neživotní pojištění a zajištění
  • silná byznys orientace: věříme, že právník má umět hledat řešení a podporovat byznys, ne být jeho brzda
  • komplexita při navržení právního set-upu: kromě práva vždy bereme ohled na interní procesy, finance či IT systémy a snažíme se o to, aby právní set-up do všeho co nejlépe zapadal
  • rádi dáváme stručná a konkrétní doporučení, nechceme trápit naše klienty čtením dlouhých, nic neříkajících právních memorand
  • rádi řídíme projekty: ať už naši klienti potřebují projektově odřídit změny právních předpisů, implementaci nových kontraktů či rozjezd byznysu v novém členském státě EU
  • máme mezinárodní zkušenosti: pomáhali jsme rozjíždět korporátní i retailový byznys na Slovensku, v Rakousku a Maďarsku, realizovali jsme řadu mezinárodních transakcí
  • umíme vám pomoci s korporátními B2B transakcemi i B2C retailovým byznysem

Speciální projekty

Speciální projekty, které propojují právo s dalšími oblastmi jako jsou finance, interní procesy či IT systémy, máme rádi a pokaždé jsou pro nás výzva. Zajímá vás, jaké projekty to jsou?